Muira puama – żeby konar mężczyzny zapłonął!

Jedyne zioło o tak dobrze przebadanych właściwościach, korzystnie wpływających na libido u mężczyzn jak i u kobiet. Poznaj lepiej muire puamę:

 

 CIEKAWOSTKI

Muira puama (Marapuama, Potency Wood, Lirosima ovata) bywa nazywana także drzewem potencji i wigoru.

Amazońskie plemiona wykorzystywały korę tej rośliny do wzmacniania siły i witalności u mężczyzn. Silnie oddziałuje zarówno na psychikę, jak i na ciało. Niesie sporo korzyści także kobietom. Dopiero od niedawna zaczęto doceniać jej właściwości w Europie.

 

 

 WSKAZANIA DO STOSOWANIA

– Zaburzenia pracy układu nerwowego

– Zaburzenia sprawności seksualnej

 Impotencja (naturalna alternatywa dla wiagry czy cialisu)

– Depresja, apatia i przewlekły stres

 Zaburzenia koncentracji i pamięci

Całość dostępna tylko dla członków szkółki zielarskiej portalu Fitoterapia.pl

Roczna opłata członkowska 30zł

Dostęp do ponad 100 artykułów o ziołach

Kup teraz

 

 AKTYWNE SKŁADNIKI MUIRY PUAMY

» Kwasy tłuszczowe i estry kwasów tłuszczowych – dodające energii oraz stanowiące jeden z budulców w organizmie, redukujące stężenie cholesterolu we krwi. 


»  
Sterole roślinne
 – tzw. dobry, roślinny cholesterol, zmniejszający ryzyko wystąpienia np. miażdżycy czy choroby wieńcowej, działające antyoksydacyjnie i przeciwnowotworowo. 


»  
Triterpeny, seskwiterpeny i monoterpeny
 – wykazujące działanie przeciwpasożytnicze. 

 

» Alkaloidy– działanie przeciwbakteryjne, uśmierzające ból, pobudzające układ nerwowy, poprawiające nastrój.

 

 

 SPEKTRUM DZIAŁANIA MUIRY PUAMY

Najbardziej znaną właściwością muiry jest oczywiście jej działanie stymulujące potencję. 

1. “Dodaje energii, obniża poziom stresu i zapewnia lepsze ukrwienie narządów płciowych, przez co poprawia erekcję u panów, zaś u kobiet wpływa na lepszą jakość orgazmu.” 

2. “Muira puama stymuluje układ nerwowy aktywując czynnik wzrostu neuronów. Dzięki temu są one lepiej odżywione i wydłuża się ich żywotność. W ten sposób z kolei poprawia się wydolność psychiczna oraz fizyczna organizmu, a to natomiast umożliwia łatwiejsze radzenie sobie ze stresem.”

3. “Ma zbawienny wpływ na życie osób przebywających w przewlekłym napięciu nerwowym. Nie tylko pozwala go lepiej znieść, ale jednocześnie powoduje, że stres nie pozostawia trwałych uszkodzeń mózgu. Muira puama ułatwia regenerację komórek i neuronów, ale też ogólnie poprawia nastrój.”

4. “Jednocześnie ma ogromne znaczenie dla osób pracujących umysłowo, uczniów i studentów Muira puama wspiera procesy pamięciowe, koncentrację i ułatwia naukę, zwiększając ilość zapamiętywanych informacji.

5. “Warto także wspomnieć, że muira puama korzystnie wpływa na pracę układu trawiennego. Zwiększa bowiem jego zdolność do przyswajania składników odżywczych i reguluje jego działanie. Poprawia ogólną witalność organizmu.”

 

 

 SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

♦ Wsyp łyżeczkę kory do 200 ml wody i doprowadź do wrzenia. Gotuj na wolnym ogniu przez 15 minut. Dawkowanie powinno być dobrane indywidualnie przez fitoterapeutę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o