TARCZYCA BAJKALSKA – Antynowotworowe i przeciwwirusowe zioło.

Tarczyca bajkalska (łac. Scutellaria baicalensis Georgi; bajkalina) jest jednym z najczęściej wykorzystywanych ziół do leczenia chorób nowotworowych, oraz w leczeniu chorób wątroby, takich jak marskość czy wirusowe zapalenie typu C i B.

 

  WSKAZANIA DO STOSOWANIA  

 Zakażenia i infekcje (grzybicze – np. candida, wirusowe np. HIV-1, bakteryjne np. przerost niekorzystnych bakterii w jelitach)

 Przewlekłe zmęczenie

 Choroby wątroby (zapalenia, zatoksycznienie, niewydolności)

 Redukcja stanów zapalnych organizmu.

 Mgła mózgowa (brainfog)

 

  NAJWAŻNIEJSZE CECHY  

 Tarczyca bajkalska posiada pokłady takich flawonoidów jak bajkalina, bajkaleina oraz wogonina, dzięki którym zawdzięcza swoje magiczne właściwości.

 Posiada silne właściwości przeciwzapalne, co wykorzystuje się większości chorobach układu pokarmowego, a także przy zwalczaniu mgły mózgowej (brain fog),która powoduje otępienie.

 Wykazano również silnie działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwwirusowe,co można wykorzystać do walki z większością patogenów wyniszczających organizm. 

 Osoby, które piły napary z naszej tarczycy bajkalskiej bardzo szybko odczuwały różnicę w codziennym funkcjonowaniu stosując ją nawet w innych celach niż lecznicze! Z racji na jej zdolność do przedłużania telomerów wykorzystuje się ją również w kosmetyce w postaci toników i płukanek doustnych (Telomery odpowiedzialne są za starzenie organizmu. Im są dłuższe tym organizm wygląda młodziej).

 Wyeliminowanie toksyn z organizmu jak metabolity pasożytów, wirusów i bakterii powoduje wyraźne odczucie odzyskania energii życiowej!

 

  AKTYWNE SKŁADNIKI  

Źródło:http://pw.ihar.edu.pl/assets/Uploads/1.2-Koryciny-Kosakowska-Baczek-Przybyl-Weglarz-Poster.pdf

 Dodatkowo w skład wchodzą: flawonoidy (baikaleina, wogonina, skullcapflavon I, II, oroksylina A, koganebanaina, baikalina = baicalin (3,6-6,2%), wogonozyd), fitosterole (beta-sitosterol), kwas benzoesowy.

Całość dostępna tylko dla członków szkółki zielarskiej portalu Fitoterapia.pl

Roczna opłata członkowska 30zł

Dostęp do ponad 100 artykułów o ziołach

Kup teraz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o