Guarana – Zdrowszy zamiennik dla kawy.

 

Guarana (Paulinina Cupana) zobacz co na jej temat pisze literatura zielarska:

 

CIEKAWOSTKI

Guarana zawiera 4 razy więcej kofeiny niż zwykła kawa, a jej okres półtrwania jest zdecydowanie dłuższy dzięki polifenolom i taninom zawartym w guaranie. Tym samym guarana staje się zdrowszym i tańszym zamiennikiem kawy.

 

OPIS ZIOŁA

Guarana poza swoimi właściwościami pobudzającymi, pomaga również w redukcji opornej tkanki tłuszczowej, dlatego jest tak popularna wśród sportowców oraz osób chcących zgubić kilka kilogramów. W przeciwieństwie do kawy nie powoduje dekoncentracji i niepokoju. Pobudzenie jest zdecydowanie stabilniejsze i dłuższe. Aktualnie guarana jest bardzo popularna ze względu na swoją skuteczność działania i brak efektów ubocznych.

 

KIEDY WARTO STOSOWAĆ?

Stany przewlekłego zmęczenia

Przed treningiem i aktywnościami fizycznymi

Przed aktywnościami umysłowymi

Depresja i stany apatii

Zaburzenia koncentracji i pamięci

OPIS BOTANICZNY

      Paulinia guarana jest pnączem należącym do rodziny mydleńcowatych. W stanie naturalnym rośnie w Amazonii i na terenach Brazylii. Może się płożyć lub wspinać maksymalnie na 10 metrów wysokości. Przeważnie jednak występuje w formie krzewu. Ma pierzaste liście, które mogą osiągać 40 cm długości.

 

      W okresie kwitnienia pojawiają się na nim niewielkie białe kwiaty. Owoce guarany również są niewielkie i mają kolor czerwono-żółty, w ich wnętrzu znajduje się jedno nasiono. Surowcem wykorzystywanym w zielarstwie są właśnie nasiona

GALERIA

1/5

2/5

3/5

4/5

5/5

Całość dostępna tylko dla członków szkółki zielarskiej portalu Fitoterapia.pl

Roczna opłata członkowska 30zł

Dostęp do ponad 100 artykułów o ziołach

Kup teraz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o