Błonnik witalny – HIT czy tylko moda?

Cudowny lek na nadwagę, cukrzycę, zaparcia? Czy aby na pewno taki wspaniały jak się o tym mówi?

Sprawdźmy to!  

Błonnik witalny to 80% babka płesznik, 20% babka jajowata.

 

Jakie posiada właściwości udokumentowane badaniami?

       Błonnik witalny dzięki swoim właściwościom wiążącym, przyczepia do swoich ścianek nie tylko nadmiar cukrów powodujących tycie ale także wiąże ze sobą toksyny, które latami potrafią zalegać w jelitach. Poprawia perystaltykę jelit, co przyspiesza procesy przemiany materii oraz wydalanie złogów i toksyn.

›  Bardzo często się mówi, o tym że błonnik usuwa toksyny, zmniejsza cholesterol i usprawnia trawienie, jednak rzadko mówi się o tym, że jest to idealna pożywka dla naszych dobrych bakterii jelitowych (probiotyków), które odpowiedzialne są między innymi za odporność, wytwarzanie enzymów trawiennych, wytwarzają witaminy, oraz chronią nas przed wieloma chorobami.

›  Błonnik witalny jest świetnym prebiotykiem, dlatego w połączeniu z probiotykami pozwala odbudować miroflorę jelitową wyniszczoną przez antybiotyki czy przetworzony pokarm.

›  Błonnik witalny, w którego skład wchodzi 80% babki płesznik oraz 20% łusek babki jajowatej tworzą idealne połączenie oczyszczające okrężnice z zalegających złogów. Efekty takiego oczyszczania przychodzą bardzo szybko, co można zaobserwować w odzyskaniu energii życiowej i poprawie wyników badań laboratoryjnych.

 

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA

– Zaparcia

– Hemoroidy

– Nadwaga

 

– Przy probiotykoterapii i odbudowywaniu mikroflory jelitowej

– Gazy i wzdęcia

– Wysoki cholesterol

 

– Niedobory błonnika w diecie

– Grupa ryzyka raka jelita grubego

– Wieczorne podjadanie 

Całość dostępna tylko dla członków szkółki zielarskiej portalu Fitoterapia.pl

Roczna opłata członkowska 30zł

Dostęp do ponad 100 artykułów o ziołach

Kup teraz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o