Błonnik witalny – HIT czy tylko moda?

Cudowny lek na nadwagę, cukrzycę, zaparcia? Czy aby na pewno taki wspaniały jak się o tym mówi?

Sprawdźmy to!  

Błonnik witalny to 80% babka płesznik, 20% babka jajowata.

 

Jakie posiada właściwości udokumentowane badaniami?

       Błonnik witalny dzięki swoim właściwościom wiążącym, przyczepia do swoich ścianek nie tylko nadmiar cukrów powodujących tycie ale także wiąże ze sobą toksyny, które latami potrafią zalegać w jelitach. Poprawia perystaltykę jelit, co przyspiesza procesy przemiany materii oraz wydalanie złogów i toksyn.

›  Bardzo często się mówi, o tym że błonnik usuwa toksyny, zmniejsza cholesterol i usprawnia trawienie, jednak rzadko mówi się o tym, że jest to idealna pożywka dla naszych dobrych bakterii jelitowych (probiotyków), które odpowiedzialne są między innymi za odporność, wytwarzanie enzymów trawiennych, wytwarzają witaminy, oraz chronią nas przed wieloma chorobami.

›  Błonnik witalny jest świetnym prebiotykiem, dlatego w połączeniu z probiotykami pozwala odbudować miroflorę jelitową wyniszczoną przez antybiotyki czy przetworzony pokarm.

›  Błonnik witalny, w którego skład wchodzi 80% babki płesznik oraz 20% łusek babki jajowatej tworzą idealne połączenie oczyszczające okrężnice z zalegających złogów. Efekty takiego oczyszczania przychodzą bardzo szybko, co można zaobserwować w odzyskaniu energii życiowej i poprawie wyników badań laboratoryjnych.

 

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA

– Zaparcia

– Hemoroidy

– Nadwaga

 

– Przy probiotykoterapii i odbudowywaniu mikroflory jelitowej

– Gazy i wzdęcia

– Wysoki cholesterol

 

– Niedobory błonnika w diecie

– Grupa ryzyka raka jelita grubego

– Wieczorne podjadanie 

 

Jak działa błonnik witalny?

       Substancje zawarte w błonniku witalny po namoczeniu zaczynają pęcznieć i wydzielają śluz, który przesuwając się po jelitach dosłownie zbiera zalegające toksyny i wydala je z organizmu.

       Dzięki temu pokarm nie gnije i złe bakterie nie mają się czym żywić – brak fermentacji to brak gazów i wzdęć.

       Za sprawą wpływu na perystaltykę jest skuteczny przy walce z hemoroidami oraz odgrywa znaczącą rolę w zapobieganiu raka jelita grubego oraz choroby wieńcowej serca.

GALERIA

SPEKTRUM KORZYSTNEGO DZIAŁANIA

1. “Błonnik witalny jest popularnym sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami. Zapewnia on uczucie sytości. Pomaga ograniczyć ilość wchłanianych kalorii i zmniejszyć apetyt. “

2. “Ma też działanie detoksykujące. Dzięki temu skutecznie poprawia ogólne samopoczucie. Mamy więcej energii, nie męczy nas senność.Jednocześnie pomaga wyregulować poziom cukru we krwi i obniża ciśnienie.

3. “Błonnik witalny pomoże też obniżyć poziom cholesterolu, a co za tym idzie – zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy.

4. “Nie dopuści też do powstania otyłości, zwłaszcza, gdy przyjmujemy go regularnie.”

5. “Redukuje też ryzyko wystąpienia wszelkich chorób związanych z niedoborem błonnika, takich jak zapalenie wyrostka robaczkowego, hemoroidy, zaparcia, a nawet rak jelita grubego.”

6. “Poprzez nie dopuszczanie do otyłości, zmniejsza też ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej. Polepsza perystaltykę jelit i reguluje proces przemiany materii. Ułatwia pozbywanie się toksyn z organizmu.

 

   Błonnik witalny pozwala w całości zaspokoić potrzeby organizmu na błonnik – co w przypadku dzisiejszej przetworzonej żywności jest zbawieniem.

 

 

WŁAŚCIWY SPOSÓB PRZYGOTOWANIA 

♥  Do 6 łyżeczek błonnika witalnego dziennie. Stosować w 3 porcjach po 2 łyżeczki rozpuszczonych w 0,5 litra wody mineralnej. Spożywać 3h przed posiłkiem i warto zwiększyć podaż wody w ciągu dnia dla lepszego efektu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o